magic-pass-20656-id-parmak-izi-personel-takip-cihaziPersonellerin işe giriş çıkışlarını takip etmek zordur. Bu zorluğun karşısında personel atadığınızda onu da kontrol etmeniz gerekmektedir. Gözden kaçırdı mı, doğru mu yazdı, haksızlık yapıyor mu? Bu noktada PDKS sistemleri devreye giriyor. PDKS sistemleri tamamen elektronik ortamda personelin giriş çıkış saatlerini tam ve hatasız olarak size raporlar. Personel kendisinin hatasız ve adil bir şekilde takip edildiğini bildiği için mesaisine geç kalmayacak veya erken çıkamayacaktır. PDKS sistemini kontrol eden personel içinse sistemin verdiği saatlerin doğruluğu sayesinde saatler veya belki de günler alan personelin giriş çıkışlarını raporlama işlemleri dakikalarla ölçülür hale gelecektir. Bu sayede personel bu işin haricinde başka işleriyle de ilgilenme imkânı doğar.

İşveren için giriş çıkışların doğruluğu ve raporların hızlı bir şekilde elinde olması oldukça verimli olacaktır. Ayrıca PDKS sistemlerinde tek cihaz yerine birden fazla cihaz kullanılabilir. Bu sayede personellerin geçişlerindeki yığılmalar da azalacaktır. PDKS sistemlerine uyumlu olarak çalışan kapı ve turnikelerle personellerin girecekleri oda ve bölgeler de kontrol altına alınabilir. Dolayısıyla geçiş yapmasını istemediğiniz yere giriş yapması da engellenebilir. PDKS sisteminin özellikleri arasında cihazlardan otomatik olarak çekilen bilgiler belirli saatlerde veya aralıklarda firma yetkililerine mail atar ve şirket dışında olsanız dahi bilginiz olur. Ayrıca gerekirse uzak yönetim sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun raporlarını istediğiniz zaman alabilirsiniz. PDKS sistemi hemen hemen tüm bilgisayar sistemlerinde çalışmaktadır. Sunucu – terminal mantığında çalıştığından birden fazla bilgisayardan kontrol edilebilir.

PDKS sistemlerinde personel cihazdan geçtiğinde geçiş saati mutlaka programa kaydedilir. Bu işlem sayesinde personelin girişlerinde herkes için adil bir takip oluşur. Giriş çıkış saatleri birebir programa işlendiğinden adil bir şekilde takip edilebilir. Personel firmada PDKS sisteminin kurulu olduğunu bildiğinden kendi yaptığı fazla mesaileri veya nereden geçiş yaptığı hakkında net bilgi sahibi olur. PDKS sistemleri kullanılan firmalarda personellerin girişlerini kontrol etmek çok kısa sürede gerçekleştiğinden personel kendi görevleriyle daha fazla ilgilenecektir. Hem personel hem işverenin gönlü rahat olacaktır. PDKS sistemlerinin aldığı iş gücüne göre çok cüzi maliyete sahiptir. Giriş çıkışlarda oluşan erken gelme ve vaktinde çıkışlar sayesinde oluşan iş gücü kayıplarının azalmasından dolayı maliyetini de telafi edecektir. Tüm soru ve sorunlarınız için CALLCENTER’ımız her zaman hazırda beklemektedir.