El Dedektörü

Güvenlik sektörünün vazgeçilmezleri arasında bulunan son derece pratik sistemlerdir. Boy dedektöründen geçmek istemeyen hamile bayanlar, kalp pili takılı olan kalp hastası insanların üst aramalarında kullanılan ayrıca x-ray cihazlarının olmadığı yerlerde çanta arama kontrol yapılmasını sağlayan kullanışlı araçlardır. 9 volt pille çalışan metale duyarlı aletlerdir. Pil zayıflamasında hassasiyet algılama değerleri düşmez. Düşük enerji sarfiyatı ve uzun süre kullanım avantajlarından sadece bir tanesidir.  Titreşim, ses ve ışıklı uyarı verirler. Bu ses, ışık ve titreşim seviyeleri ayarlanabiliniz. Kolay taşınabilir olmaları artı diğer bir özellikleridir. Elektromanyetik bir alan oluşturarak bir canlı ve nesne üzerindeki metali metal yoğunluğuna göre tespit ederek ses, ışık ve titreşim vererek sorumlu kişiyi tehlike konusunda uyarırlar. Hassasiyetleri cihaz üzerinden ayarlan alabilir. El dedektörü ile vücut araması yapılacaksa vücuda iki üç santimetre uzaklıktan paralel bir şekilde cihazın dolaştırılması gerekir. Girişlerin yoğun olduğu yerlerde hızlı bir şekilde vücut araması ve çanta araması yapılmasını sağlayan pratik güvenlik materyalidir.

Kullanım alanı olarak alışveriş merkezleri, kamu kurumları, adliyeler, polis merkezleri, havaalanı, askeri tesislerin kapıları, sosyal merkezler, stadyumlar, mahkeme salonları, spor karşılaşmaları düzenlenen tesisler  ve bunun gibi pek çok yerde karşımıza çıkar. Bunların yanı sıra el dedektörleri boy dedektörlerinin kurulumunun imkânsız olan yerlerde güvenlik için kullanacak istisnasız cihazlardır. El dedektörü genellikle boy dedektörü (kapı dedektörleri) geçişleri sonrasında kişilerle ilgili sinyal alınıyorsa daha detaylı arama yapılmak için kullanılır. Hafif yapıları, radyasyon yaymaması, yüksek hassasiyetleri ve kullanım kolaylığı güvenlik elemanlarının kullandıkları ekipmanlar arasında önemli bir yer tutar.

secuda-el-tipi-metal-ust-arama-dedektoru-bigger           9-volt-sarj-edilebilir-pil--bigger            sarj-adaptoru-bigger

Hızlı Bir Üst Araması İsteniyorsa El Dedektörü Kullanın!

Evet, hızlı bir üst araması isteniyorsa, insanları bekletilmek istenmiyorsa ve yeriniz boy dedektörünün montajının yapılmasına engel ise siz ve çalışanlarınızın güvenliği için el dedektörü sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Fiyat olarak boy dedektörlerine göre hesaplı olan el dedektörleri şirketinizin güvenlik ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Pil ile çalışmasını sürdüren el dedektörlerinin pilleri şarj edilebilirdir. El dedektörlerinin hızlı ve seçici taraması sayesinde artık siz de metal eşyaların taramasını hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu dedektörler, büyük metal eşyaları uzaktan ve küçük metal eşyaları ise yakından tespit edebilirsiniz.